Darmowy Microsoft Office 365 dla uczniów Słowaka

Miło nam poinformować że wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Otwocku posiadający ważną Legitymację Uczniowską, mają możliwość bezpłatnego korzystania z Office 365 w wersji A1

logo office365


Office 365 –  Jest zbiorem aplikacji dostępnych z serwerów Microsoft.

Dzięki Office 365 można być w stałym kontakcie ze współpracownikami i uczniami.

W skład produktu wchodzi:

  • internetowe wersje aplikacji Word, Excel, PowerPoint, Outlook (działają w przeglądarce i wymagają połączenia z Internetem),
  • konto w platformie Skype for Business (Skype dla firm),
  • 1TB pojemności na dysku OneDrive,
  • kilka innych usług Microsoft.

Wszystkie produkty dostępne w ramach pakietu Office 365 świadczone online są automatycznie aktualizowane, zatem użytkownik korzystający z produktu używa zawsze najnowszej wersji.

Podstawy dotyczące usług Office 365 można znaleźć na stronie.


  • Mobilność i dostępność - można go uruchomić w dowolnym miejscu i czasie. Dokumenty oraz pliki współdzielone można przeglądać z poziomu komputera, laptopa, tabletu lub nawet smartfona.
  • Bezpieczeństwo i zabezpieczenia: Office jest bezpieczny, pliki i dokumenty są zabezpieczone przez oprogramowanie anty-spam oraz anty-malware. Office 365 korzysta z wiarygodnego systemu, który zabezpiecza w 100% przed znanymi wirusami.
  • Udostępnianie witryn, plików i dokumentów - dokumenty, które tworzymy w programie Word, Excel, Word możemy w bardzo szybki sposób udostępnić innym osobom.

Więcej informacji o pakiecie Office 365 dla edukacji.Aby skorzystać z usługi należy wykonać następujące czynności:

  • Wejść na stronę http://office.com
  • Zalogować się szkolnym adresem e-mail (loginem) według wzoru: [login_dziennika_elektronicznego]@lo3otwock.eu

              Czyli na przykład: Jan Kowalski z „loginem_dziennika_elektronicznego” 1234567u będzie posiadał adres e-mail 1234567u@lo3otwock.eu 

           Pierwszym hasłem do konta jest: U#TWÓJ_PESEL – np.: U#00201618172

  • Wykonać czynności według instrukcji podawanych na stronie logowania.

W polach "Nowe hasło" oraz "Potwierdź nowe hasło" należy wpisać jedno i to samo wymyślone, nowe hasło. Hasło podane w tych dwóch ostatnich polach będzie odtąd potrzebne do logowania do Office365 poprzez witrynę http://office.com lub ewentualnie do skonfigurowania obsługi konta pocztowego w dowolnym programie pocztowym.

Pakiet Office może być wykorzystywany przez cały okres trwania nauki. Korzystajcie z pełni możliwości, jakie daje Wam najnowszy pakiet Office i nie zapomnijcie podzielić się swoimi wrażeniami z innymi!

UWAGA!!! W przypadku zagubienia lub utraty hasła oraz po niepowodzeniu prób jego odzyskania należy skontaktować się z administratorem Usługi w Zespole Szkół Nr 1 w Otwocku: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W temacie wiadomości proszę zaznaczyć, że dotyczy ona usługi Office365, a w treści podać dane, po których można dokonać weryfikacji (np. imię, nazwisko, login i PESEL). Proszę też w miarę dokładnie opisać problem i kroki, które zostały już podjęte.


EU e-Privacy Directive