Badminton w Słowaku

Gratulacje dla Weroniki Górniak z Józefowa, która jako dziewczynka  zaczynała przygodę z badmintonem w szkole ALFABADMINTON w SŁOWAKU.

Później zaczęła treningi  i obecnie trenuje w Warszawie w klubie Millenium. Weronika zdobyła w Mistrzostwach Polski w kategorii Juniorów Młodszych 3 miejsce w singlu i pierwsze miejsce w deblowym mikście. Jeszcze raz bardzo  duże brawa i życzenia wytrwałości na drodze sportowej. Gratulacje także dla Rodziców.
 
DEBEL 1 MIEJSCE
Debel - 1 MIEJSCE
Singel 3 MIEJSCE
Singel 3 MIEJSCE
 

WYNIKI  TURNIEJU  ALFABADMINTON „STARS” SP/GIM III

                          1 LUTY 2014

alt

1 –go lutego odbyła się następna  III  edycja TURNIEJU.

Zawodnicy startowali w 3 kategoriach. Najbardziej zacięta była walka w kategorii  1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ. Startowało w niej  5-ciu chłopaków i 1 dziewczyna – Kasia Gzyl. Początkowo rywalizacja była trochę uśpiona ,ale póżniej wszyscy się rozgrzali. Bardzo dobry pojedynek stoczyła Kasia Gzyl  pokonując niespodziewanie Adama Soćko. Wynika z tego, że wysiłek na treningach przynosi rezultaty. Kasia rozegrała wykorzystując wszystkie swoje umiejętności techniczne. Ostatecznie całą konkurencję wygrał Wojciech Rosa. Bardzo dobra postawa nowego zawodnika Grzegorza Przybysza ,który rozpoczął treningi. Dzięki swojej wytrwałości zajął III miejsce. W kategorii SP 4-6 /I GIM wygrał  Kuba Korzysz ,który zawzięcie walczy z Oskarem Izydorzakiem . Ostatnią Kategorię OPEN –dorośli wygrał zawodnik ALFABADMINTON 1kl  gimnazjum  Damian Burawski .

 

KATEGORIA  ALFABADMINTON SP I-III

  1. Wojciech Rosa
  2. Adam Soćko
  3. Grzegorz Przybysz
  4. Piotr Wasiak
  5. Łukasz Wożnicki
  6. Kasza Gzyl

 

  KATEGORIA   ALFABADMINTON  V -VI / GIM

  1. KUBA KORPYSZ                                             KATEGORIA  OPEN  / ALFABADMINTON
  2. KACPER IZYDORZAK                                    1. DAMIAN    BURAWSKI  [ I GIM]
  3. KASIA PIĘTKA                                                2. PANI  DOROTA HIBNER
  4. OSKAR ŚWIĘCKI                                            3. PAN  ROBERT PRZYBYSZ

 

    Zapraszam do wytężonej pracy na treningach i na następny

    TURNIEJ ALFABADMINTON.

 

Pozdrawiam Robert Wróblewski

26 października odbył się TURNIEJ ALFABADMINTON dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W kategorii OPEN w rywalizacji wystartowało 2 rodziców i jedna mama w kategorii SP IV-VI. Rywalizacja była zacięta. Najmłodsze dziewczyny Kasia i Julia stoczyły wspaniały pojedynek. Wielkie brawa dla Pani Doroty Hibner (mamy Kasi Gzyl) i Pani Iwony Jesiotr-Krupińskiej (mamy Mikołaja). Obie mamy wykazały się wspaniałą postawą w rywalizacji z młodszymi zawodnikami. Treningi ALFABADMINTON przygotowały obie Panie do wyrównanej walki. Zaskoczeniem była bardzo dobra postawa Piotra Wasiaka, który zdobył III miejsce. Piotr wykazał się dużym hartem ducha oraz grą kombinacyjną ze zmianą tempa. DZIĘKUJĘ wszystkim za udział w TURNIEJU i zapraszam na następny 14.XII.2013 r. ZAPRASZAM także na TRENINGI ALFABADMINTON. Dzięki wytrwałej pracy w podwyższaniu swoich umiejętności rywalizacja będzie bardziej wyrównana.

KLASA I-II dziewcząt

GZYL KASIA JULIA TOBIASZ

KLASA III-IV chłopcy

ADAM SOĆKO WOJCIECH ROSA PIOTR WASIAK MIKOLAJ KRUPIŃSKI IGOR KOCON

KLASA V-VI/I GIM

KUBA KORPYSZ KACPER IZYDORZAK KASIA PIĘTKA OSKAR ŚWIĘCKI HONOROWE WYRÓŻNIENIE dla Pani Iwony Jesiotr Krupińskiej

KLASA VI –I/II/III GIM plus Rodzice ALFABADMINTON

DAMIAN BURAWSKI II GIM MICHAŁ SUCH VI SP PAN BOGUSLAW TOBIASZ PANI DOROTA HIBNER Pozdrawiam i życzę sukcesów Robert Wróblewki ALFABADMINTON


 

BADMINTON W „SŁOWAKU„

 

zaprasza uczniów „SŁOWAKA” na zajęcia badmintona.

Informacja :

 

Robert Wróblewski –nauczyciel wf /trener badmintona.

 

Każda długa przerwa

--sala gimnastyczna--pokazy badmintona--

Alfabadminton.pl 502946310

 

Opiekunem sekcji jest Robert Wróblewski – nauczyciel wychowania fizycznego, trener badmintona.

Zajęcia odbywają się na lekcjach oraz treningach ALFABADMINTON

Szczegóły i harmonogram – www.alfabadminton.pl /502946310 .

 

Uczniowie Słowaka od 2 lat są Mistrzami Powiatu, indywidualnie i drużynowo. Wygrywają turnieje Ligowe organizowane w Powiecie.

 

Badminton jest piękną dyscypliną, ale wymagającą dużego

wysiłku i zaangażowania oraz dobrej koordynacji ruchowej.

 

Badminton

 

Badminton (kometka, wolant) - gra 2- lub 4-osobowa, polegająca na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki; gra rozgrywana jest na punkty na polu o długości 13,4 m i szerokości 6,1 m. Siatka o szerokości 76 cm zawieszona jest na wysokości 1,524 m; lotka o wadze od 4,74 g do 5,50 g wykonana jest z 16 piórek (naturalnych lub syntetycznych).

 

Badminton jest grą bardzo starą. Trudno jest jednoznacznie określić genezę badmintona na świecie. W pozostałościach dawnej cywilizacji azteckiej i chińskiej spotyka się rysunki, przedstawiające grę przypominającą badminton, co świadczy o tym, iż w różnej postaci ta forma aktywności fizycznej była znana od wielu tysięcy lat prawie na wszystkich kontynentach. Sama nazwa gry pochodzi od nazwy angielskiej posiadłości VIII księcia Beaufort, leżącej w hrabstwie Gloucestershire niedaleko Bristolu, która nazywała się właśnie Badminton. To tam około roku 1870 odbył się pierwszy pokaz gry opartej na podbijaniu rakietką lotki wykonanej z korka i piór z zastosowaniem reguł zbliżonych do współczesnych. Po kilku latach przyjęto jednolity zbiór przepisów gry, w których do dnia dzisiejszego niezmienne pozostały długość i szerokość boiska (w rzeczywistości były to wymiary salonu, w którym odbył się pierwszy pokaz) oraz wysokość siatki. Z biegiem czasu gra stawała się coraz bardziej popularna. Zyskała sympatię nie tylko w gronie amatorów, lecz także i profesjonalistów. Z tego to właśnie powodu powołano MFB, czyli Międzynarodową Federację Badmintona.

 

W Polsce rozwój badmintona przypada na lata 70. XX wieku; 7 listopada 1977 r. powstał PZB, czyli Polski Związek Badmintona. Na świecie badminton jest najbardziej znany w krajach azjatyckich. W Europie jego główne ośrodki znajdują się w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Danii, natomiast w Polsce w Suwałkach, Głubczycach, Dębnicy i Słupsku.

 

Olimpijska kariera badmintona rozpoczęła się w roku 1988 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Seulu, gdzie grę potraktowano pokazowo. Badminton bardzo szybko stał się modny i już na Igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku włączono go do programu jako dyscyplinę medalową. Do zdobycia były wtedy tylko dwa medale - złoty i srebrny. Możliwość zdobycia brązu pojawiła się dopiero w Atlancie w 1996 r. W Atenach badminton rozgrywany był w pięciu konkurencjach: gra pojedyncza kobiet, gra pojedyncza mężczyzn, gra podwójna kobiet, gra podwójna mężczyzn oraz gra mieszana.

 

Na olimpiadzie w Atenach w konkurencji tej spośród polskich reprezentantów wystartowali Przemysław Wacha (gra pojedyncza), Michał Łogosz i Robert Mateusiak (gra podwójna).

LOTKA Z PIÓR NATURALNYCH

 

Zapraszam do ciężkiej pracy - Robert Wróblewski

 

 

 

 

 

 

 

 

BADMINTON jest najszybszą grą rakietową, wymagającą dużego wysiłku fizycznego dobrej koordynacji ruchowej. Zawodnik w trakcie spotkania może przebiec około 4/5 km. LOTKA może być uderzona nawet do 350 km/h.
Treningi wymagają dużego zaangażowania i dlatego badmintonista to prawdziwy „wojownik"

KTO CHCE SIĘ SPRAWDZIĆ TO ZAPRASZAM NA ZAJECIA W „SŁOWAKU"

 

SPEEDMINTON jest dyscypliną rakietową podobną do TENISA. Piłeczka to specjalna ciężka lotka, rakieta bardziej spłaszczona. Boisko to 2 pola o wymiarach 5,5m x 5,5 m.  Pola oddalone od siebie o 12.8 m , bez siatki .

 

EU e-Privacy Directive