Błąd
  • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /aktualnosci/2016/NocBibliotek is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Biblioteczne aktualności

W roku szkolnym 2020/2021

biblioteka szkolna otwarta jest

od poniedziałku do piątku

w godzinach 8.00 - 15.00


Blog Biblioteki


W związku z przejściem pracy szkoły na zdalną, jest możliwość zamawiania potrzebnych książek z biblioteki szkolnej
i odbiór ich w szkole po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem bibliotekarzem.

Książki proszę zamawiać przez wiadomość na Librusie lub przez swoje konto na katalogu Bibliotecznym MOL NET +. Będę wysyłała wiadomość kiedy można odebrać książkę.

Wypożyczone książki można zwracać do opisanego kartonu przy portierni!

Przypominam o internetowym katalogu naszej biblioteki MOL NET +, w którym można sprawdzić, czy poszukiwana książka jest w naszej bibliotece.
Link do katalogu
https://m008692.molnet.mol.pl/


Można też wejść do niego przez stronę szkoły. Tam w zakładce strony przedmiotowe - biblioteka jest link do katalogu.


 

ksika na wita
Przerwa świąteczna to świetny czas, żeby odpocząć przy dobrej, ciekawej,  lekturze,
która wprowadzi nas w inny, zupełnie nowy, nieznany świat! 
 
W bibliotece szkolnej znajdziecie wiele wspaniałych  książek, które możecie sobie zamówić i wypożyczyć przed świętami.
Oto  propozycja jednej z naszych uczennic:
"Przyznam, że nie zdarzyło mi się czytać książki o tak dynamicznej i szybkiej akcji, jak seria Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Rick Riordan zainspirował się mitologią grecką i w ciekawy sposób przedstawił ją we współczesnym świecie, opowiadając historię pełną niebezpieczeństw i niespodziewanych zwrotów wydarzeń.

Akcja książki toczy się tradycyjnie w Nowym Jorku. Percy Jackson od zawsze miał tendencję do pakowania się w kłopoty. Problemy w szkole, dysleksja, ADHD - to rzeczy, z którymi nasz bohater borykał się na co dzień. Jednak jego życie w jednej chwili diametralnie się zmienia. Po tym, jak dowiaduje się o swoim prawdziwym pochodzeniu, trafia do Obozu Herosów. Od tej pory razem z dwójką przyjaciół - Annabeth i Groverem, będzie musiał walczyć przeciwko potworom, wykazać się niezwykłą odwagą i stawić czoła swojemu własnemu przeznaczeniu.

Cała seria napisana jest w narracji pierwszoosobowej, dzięki czemu mamy możliwość poglądu na świat z perspektywy nastolatka. Do tego historia napisana jest w zabawny i ironiczny sposób, często wywołując (przynajmniej w moim przypadku) pozytywne emocje u czytelnika. Postacie są dobrze wykreowane i naprawdę łatwo się do nich przywiązać czytając kolejne części. Każdy z bohaterów ma w sobie coś wyjątkowego. Pomimo, że przedstawiony w książce schemat bohatera jest chyba dość dobrze wszystkim znany, niektóre wydarzenia były nieprzewidywalne i nie raz potrafiły mnie zaskoczyć.

Seria Percy Jackson i bogowie Olimpijscy bardzo przypadła mi do gustu. Szybka akcja i wiele zwrotów wydarzeń sprawia, że książki czyta się jednym tchem. Autor nie skupia się na częściach opisowych, tylko na dynamicznej i wartkiej akcji. Gorąco polecam tę serię każdej osobie, która gustuje w tego typu książkach przygodowych. Ciekawa fabuła nie tylko trzyma czytelnika w napięciu, lecz również pozwala mu zagłębić się w świat mitologii greckiej."
Karolina Pacak kl. 1E
Zachęcamy, by na szkolnym facebooku pod postem, w komentarzach podzielić się innymi tytułami, które polecacie do przeczytania?
 
 Pozdrawiamy i życzymy zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
 


 
Międzynarodowy miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2020
plakat2020

 

W październiku obchodzimy Miesiąc Bibliotek Szkolnych ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.
 
Towarzyszy mu w tym roku hasło: Z książką ci do twarzy". 
 
Z tej okazji chcemy zaprosić wszystkich uczniów i nauczycieli do podzielenia się na szkolnym Facebooku z innymi ciekawymi książkami.
Napiszcie w komentarzach do postu, jakie książki polecacie innym, które warto przeczytać. 
Koniecznie wyślijcie zdjęcia!
 
Dla wszystkich uczniów, którzy wezmą udział w tej akcji, gwarantowana pochwala w dzienniku :)
 
Zapraszają nauczyciele bibliotekarze.

 

Noc z książką w naszej bibliotece

{gallery}/aktualnosci/2016/NocBibliotek{/gallery}

W nocy z 20 na 21 maja w naszej szkole odbyła się Noc bibliotek.

 Noc bibliotek to ogólnopolska akcja, która jednoczy czytelników, pozwala im na poznanie się i wspólne spędzenie czasu, ale też propaguje czytelnictwo. Hasło tegorocznej odsłony akcji brzmiało „Wolno czytać!”, nawoływało nie tylko do czytania ze skupieniem i uwagą oraz delektowania się każdym słowem, ale też podkreślało wolność literatury i to, że żyjemy w czasach pozbawionych cenzury, a nasze czytelnicze wybory są świadome, a dostęp do książek nieograniczony.

 20 maja spotkaliśmy się o godzinie 20 i zajęliśmy się robieniem kolacji. Gdy już zjedliśmy pyszne tosty, rozpoczęła się zabawa. Najpierw, ponieważ chcieliśmy się trochę lepiej poznać, przeprowadziliśmy integrację. Dzięki temu, można się było więcej o sobie dowiedzieć i zobaczyć kto ma podobne zainteresowania do naszych. Gdy już poznaliśmy się lepiej, a atmosfera się rozluźniła, przystąpiliśmy do rozmowy o przyniesionych przez nas pozycjach. Uczestnicy opowiadali o książkach, jakie wzięli ze sobą, czytali fragmenty i nawiązywała się dyskusja. Często, oprócz tematu samej książki, dotyczyła ona tematów okołoksiążkowych,- naszych przeżyć, wspomnień oraz poglądów na dany temat. Bardzo ciekawe było to, że mogliśmy zobaczyć jak na niektóre rzeczy patrzą inni, rozszerzyć swoje horyzonty i sposób patrzenia na rzeczywistość. Dało nam to również możliwość poszerzenia swojej literackiej strefy komfortu, bo przyniesione przez nas książki były naprawdę zróżnicowane - od fantastyki, przez biografię a kończąc na bajkach dla dzieci. Mogliśmy, więc dzięki temu, poznać nową książkę, autora lub gatunek. Dużo osób, zdecydowało się sięgnąć, po pozycje przyniesioną przez kogoś innego. Pomiędzy czytaniem mieliśmy krótką przerwę na tzw. „niszczenie dzieciństwa”, czyli często śmieszne i lekko przerażające teorie bajkowe na temat znanych i lubianych bajek. Obejrzeliśmy również bardzo ciekawy film „Siedem” opowiadający wciągającą historię, która skłaniała do przemyśleń. Oczywiście nie zabrakło również rozmów, atmosfera była wesoła i wszyscy uczestnicy szybko się zgrali dzięki czemu świetnie się bawili. Wydarzenie to było więc okazją nie tylko do poznania nowych książek, ale i osób dzielących pasję do czytania. Rano, lekko zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani, z masą dobrych wspomnień, udaliśmy się do domów.

 Myślę, że było to naprawdę bardzo ciekawe i owocne przeżycie oraz świetne wydarzenie. Moim zdaniem tego typu akcje są bardzo ważne i mam nadzieję, że przyczynią się do rozwoju czytelnictwa w Polsce, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Podsumowując, zachęcam do czytania i już teraz zapraszam na przyszłoroczną Noc bibliotek J

Ola Orzechowicz kl 1C


© Liceum Ogólnokształcące Nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Otwocku 2010-2018 facebook

EU e-Privacy Directive