Tu byliśmy - Dawne i współczesne nadbałtyckie stolice Ryga Sztokholm Turku Helsinki Tallin

Dzień 1.
Godz. 21.40 wyjazd spod szkoły w kierunku Rygi
.
Dzień 2
.
Przyjazd do Rygi, zwiedzanie: Stare Miasto: kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych,
Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny,
zespół średniowiecznych kamieniczek, Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Zamek Ryski,Parlament, dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Obiad. Późnym popołudniem zaokrętowanie na prom z Rygi do Sztokholmu (rejs nocny, kabiny 4 osobowe wewnętrzne)
.
Dzień 3
.
Śniadanie na statku, wyokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta: ratusz miejski, Pałac Królewski, stare miasto Gamla Stan, muzeum Vasa przybliżające historię XVII wiecznego okrętu wojennego, który zatonął w 1628 r. w trakcie swojego pierwszego rejsu. Wieczorem zaokrętowanie na statek do Turku. obiadokolacja na promie
.
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu wyokrętowanie w fińskim porcie Turku. Spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii, które w XVI wieku było siedzibą Jana III Wazy i jego żony Katarzyny Jagiellonki: zamek Turun Linna, gotycka katedra, główny plac targowy.
Przejazd do Helsinek: zwiedzanie współczesnej stolicy Finlandii: aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliauko, Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organy i słynny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego, najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30 tych XX wieku.
Spacer po centrum: Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski. Zaokrętowanie, obiadokolacja na promie, nocny rejs do Tallina
.
Dzień 5
.
Po śniadaniu wyokrętowanie w porcie w Tallinie. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki (9 godzin): Spacer po Starówce: Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, baszta Kiek in de Kok i mury miejskie) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie).
 
.
Wyjazd w drogę powrotną w kierunku Polski
.
Dzień 6
.
Przyjazd do Otwocka ok. 9-10.00
 

© Liceum Ogólnokształcące Nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Otwocku 2010-2018 facebook

EU e-Privacy Directive